| gaby1876 a întrebat:

Ce trebuie sa urmez ca sa lucrez la ORL? Dau funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultatea de medicina nu exista specializare, Specializarea o faci la rezidentiat dupa ce termini facultatea.

pentru asistente e suficient sa faci o scoala postliceala

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In mod logic, facultatea de medicina

| gaby1876 explică (pentru suntserios):

M-am interesat si la facultatea respectiva nu am vazut sa pot opta la ORL si sunt doar cateva optiuni : farmacie, medicina dentara si bioinginerie medicala. Mentionez ca vreau sa fiu asistenta NU medic la ORL.

| GdX a răspuns:

Facultatea de Farmacie si Medicina.

| gaby1876 explică (pentru suntserios):

Serios? Si la postliceala optez asistenta medicala generala apoi fac aceasta postliceala si pot sa lucrez ca asistenta la ORL?

| Mussette a răspuns:

Daca vrei ca medic, medicina generala, daca vrei asistent, postliceala.