| ALOALO123 a întrebat:

Buna TPU
Cum devii stuardesa si ce salariu ai?
Funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.aero-team.ro/cursuri-formare-stewardesa/
Salariu nu-ti va spune nici dracu cat are. Oricum, difera de la o companie la alta. Uite ceva salarii pe aici: http://www.cumajungistewardesa.ro/......ar-etihad/

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stewardesă, asa se scrie corect, nu cum ai scris matale

| ȚuȚu7373 a răspuns:

Nu stiu cum ajungi dar am auzit ca dai niste "examene" in engleza scris si vorbit si depinde de ce limbi mai stii, salariu nu stiu sigur dar varul meu stie 3 limbi(araba, engleza, franceza) si lucreaza la Emirates si castiga undeva pe la 3500-4800 dolari pe luna, plus cazariile la cele mai exclusiviste hoteluri unde se duce plus bani de mancare plus bonusuri adica de ex luna trecuta a avut 5900$, adica se castiga super, eu vreau sa fiu pilot (daca te intereseaza happy )

| Edw08 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu merita sa ajungă stewardesă laughing...

| K0sti a răspuns:

Stuardesa? Ce e aia?

| Denisa293 a răspuns:

Faci o soala de stuardeze (crade-ma exista) si un salariu destul de mare intre 1000$-2400$ dar esti cam plecata tot timpel da nu conteaza