Întrebare recomandată | superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Cum se elaboreaza un CV? Ce tips-uri sau modele imi sugerati, pentru cei care aveti experienta? Si inca o nelamurire: se redacteaza in Word(apoi transformat in pdf) in varianta normala sau Europass? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

1 vezi aici

https://recrutaresiselectie.ro/......-selectie/

2 word sau pdf e irelevant

8 răspunsuri:
| CarmenCraciun a răspuns:

Iei unul de pe net, schimbi nr de telefon si gata. Oricum te testeaza ei si daca le place te...''angajeaza''.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Asta-i cea mai proasta solutie, unde-si taie singur craca de sub picioare, nedandu-si nici o sansa la angajare, daca face dupa capul si sfatul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti modelul Europass si nu ai batai de cap

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Mai sunt oameni care au ce trece in cv nu e nevoie sa traga tepe la angajatori

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Nu citeste nimeni cv-uri. Un tenculet de euro rezolva tot. Numai saracii ''fac'' cv-uri si merg la jug.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Doamna anonima? cont nou? simt acea aversiune fata de munca

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Nu nenicule serios. femeia trebuie pretuita!