| EuLuX a întrebat:

Din 6 octombrie incep o postliceala pe profil Tehnician Electronist durata fiind de 1 an jumate, iar dupa aceasta vreau sa fac un curs de calificare ca Graphic Designer. Intrebarea mea este urmatoarea: Dupa ce am aceste calificari chit ca vreau sa ma angajez ca Tehnician Electronist sau ca Graphic Designer trebuie neaparat sa am si Bacalaureatul sau el ma ajuta doar daca vreau sa fac o facultate? Si ce sanse am sa fiu primit cu aceste calificari fara bac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Te ajuta doar daca vrei sa faci o facultate. In anumite meserii patronul poate sa ceara bacalaureatul dar si nu. Depinde de cat de prost este patronul.

7 răspunsuri:
| EuLuX explică (pentru Salontanul):

Este prost daca cere sau daca nu cere bacalaureatul?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru EuLuX):

E prost daca cere. Eu asi pune omul sa dea proba si nu m-ar interesa bacalaureatul. A lua bacalaureatul nu dovedeste ca stii ceva. Poti sa-l iei din intamplare sau cu pile.

| EuLuX explică (pentru Salontanul):

Aham...multumesc de raspunsuri. Te-am dat funda.

| EuLuX explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspunsuri, te-am dat si funda. O seara buna in continuare.

| neutrino a răspuns:

Daca reusesti sa obtii cele doua diplome fara a avea bacul luat, atunci nimeni nu-ti va cere diploma de bac pentru angajare. In schimb, daca doresti sa faci o facultate, nu vei reusi fara acea diploma de bac.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru EuLuX):

Multumesc si eu.

| PreaTareღ a răspuns:

Da te ajuta