| Anee1667 a întrebat:

Bună TPU.
Eu ador produsele cosmetice aşadar m-am gândit să devin reprezentant.
Ce firme îmi recomandaţi? Puteţi să-mi daţi câteva îndrumări în legătură cu asta?

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Tu, adorand produsele cosmetice, ar trebui sa stii mai multe despre ele si sa te convingi singur(a) de cele pe care le.sdorinatat de mult incat sa le recomanzi si altora si sa le vinzi.
Imtrebarea ta e de genul cum as spune eu "ador comediile, imi puteti recomanda vreo comedie pe care s-o recomand altora?" - cel putin asa suna pentru mine.

| Anee1667 explică (pentru Goete):

Prin acea îndrumare pe care am cerut-o m-am referit strict la ce ar trebui să fac pentru a intra ca şi reprezentant, sunt destul de informată în ceea ce priveşte produsele cosmetice, în special machiajele sau pur şi simplu cele pentru îngrijire, de fapt în viaţa de zi cu zi cu asta mă ocup, sunt makeup partist şi în timpul liber aş dori să câştig un venit micuţ însă să fac şi un lucru plăcut pentru mine.
Am cerut o îndrumare, nu pentru că am o problemă în ceea ce priveşte produsele cosmetice, ci am o reţinere pentru că nu ştiu exact ce trebuie să fac la început în sensul cum as putea atrage mai multe persoane in afara prietenilor sa vizualize catalogul si cum stă treaba cu acele cataloage daca trebuie sa le cumpar sau le primesc, comanda, plata produselor, cum sta treaba cu acele echipe cu reprezentanti

| Goete a răspuns (pentru Anee1667):

Ai intrebat ce firme iti recomandam.
Eu de cosmetica stiu doar ca sunt produse chimice ce poti fi sigura ca bine nu fac. Dar fiecare o stie pe a lui, din partea mea puteti sa va vopsiti, sa va ungeti, sa faceti ce vreti.

| lindemona a răspuns:

Bună, eu sunt lider Oriflame. Dacă ești interesată, te rog să îmi scrii. Te pup :*