| Cippri a întrebat:

Buna TPU eu inca nu sant hotarat ce vrea sa fac cu viata mea (politist/ceva din domeniul calculatoarelor/inginerie/avocat ceva...
Voi ce ziceti ca este o meserie de viitor?

9 răspunsuri:
| Xaphanys a răspuns:

Salut. O meserie de viitor este in domeniul calculatoarelor, domeniul IT. Acum 2 ani ( in clasa a 8-a) eram sigur ca vreau sa merg pe profilul de informatica. Este o meserie bine platita, dar si foarte grea, ai mult de invatat daca vrei sa ajungi undeva sus.

| nicoalusoby a răspuns:

Avocati sunt din ce in ce mai cautati si o sa fie incontinuare foarte multi ani insa trebuie sa te inclini spre ceva care iti place deoarece fiecare meserie are placerile si neplacerile ei

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Hey :) nu stiu daca te ajuta mult, dar noi am primit un site la scoala http://consiliere.mmssf.ro/po.war/srch/profile.html Aici gasesti toate meseriile, iti da unele informatii, ce aptitudini trebuie sa ai pentru fiecare, daca este in scadere sau crestere pe piata si altele. Orice ai alege, trebuie sa iti placa dar sa si stii ca ai calitatile necesare pentru acel domeniu..ca altfel te vei chinui doar la facultate. Bafta si sper sa iti gasesti exact ce ti se potriveste!

Răspuns utilizator avertizat
| Cippri explică (pentru Sodom):

Sunt foarte bine gandite vorbele tale iti multumesc

| Cippri explică (pentru LifeEndsWithADream):

Site-ul este interesant

| Hyōhaku a răspuns:

Cea mai banoasa mi se pare agronomia si e si in aer liber.sau daca vrei poti sa te faci politicianwinking

| Cippri explică (pentru Xaphanys):

Scuza-ma ca am intarziat cu raspunsul big grin.
Dar vreau sa stiu acum tot asa sigur esti ca vrei IT?

| Xaphanys a răspuns (pentru Cippri):

Da, sunt foarte sigur. Si imi pare rau ca raspund dupa aproape 1 an. Am avut niste probleme. happy Dar oricum domeniul IT este de viitor, toti o sa folosim un calculator si o sa cautam sa-l imbunatatim.