| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc sa ma duc la liceul militar si sa fac "Academia" acolo.
Cineva mi-a deschis ochii pentru acest domeniu si anume tatal meu, care e militar si nu prea se plange, din cauza salariului.
Am si relatii, ba chiar foarte mari ( un general ) care este prieten cu directorul liceului si care m-ar putea ajuta. De probe eliminatorii nici nu se pune vorba. Cele mentale le trec fara nicio problema, iar pentru cele fizice ma antrenez anul acesta.
Apoi dupa liceu ma duc la facultate, la Sibiu.

Credeti ca fac o alegere buna in alegerea acestei cariere?
Altceva nici numai pot alege. Decat profilul mate-info intensiv engleza. Dar apoi? Apoi ce? Ma duc sa culeg portocale in Spania, deoarece vine nea Gicu cu fii-sa, da 1000 euro si imi ia locu` de munca. Deci din nou, fac alegerea buna?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

In cazul asta, nea Gicu nu e si tatal tau, care te impinge pe pile in fata altora care vor sa faca asta din dragoste de tara?
Nu mai critica pe altii, mergi unde poti si nu te mai plange.
Jandarmii, politistii, pompierii, CFR-istii si multi altii sunt sub consemn si trag o munca de sclavi, pe salarii de nimic, iar soldatii o freaca la rece. Sunt vreo 200 in lupta, si aia, pe bani frumosi. Nu te mai plange, te rog eu, ca nu te crede nimeni. Stie tatal tau de ce te baga acolo. Nu te duce la greu, ci la bine, e taica-tu si te protejeaza.

| xBlueEyes a răspuns (pentru valentingb):

Exact. O freaca la rece. Aici ai mare dreptate, tatal meu asta face, face documente in word la baza militara laughing

| valentingb a răspuns (pentru xBlueEyes):

Legat de mesaj..cunosc oameni. Iti raspunde intrebarii?
Si, nu ii mai fa asa publicitate tatalui tau, gandeste un pic si pe urma ia decizia de a face publice informatii care il pot distruge.
Daca lucrurile merg asa, taci din gura, mai bine sa stie doar cativa oameni despre asta, nu?
Maturizeaza-te un pic, gandeste in ansamblu, e foarte usor de aflat cine esti cu adevarat. Te ia o fata la intrebari pe aici, ii dai numele tau pentru Facebook, si gata. E simplu. Ai grija de tine!

| viotedy a răspuns:

Foarte buna.mergi inainte.