| Ralucaaa6 a întrebat:

Buna TPU kiss! Ma jautati si pe mine? Cum ati descrie voi meseria de "sofer pe tir"? Ce atributii are un sofer pe tir,avantaje,dezavantaje?
Sa va dau un exemplu : Profesorii : din invatamantul liceal isi defasoara activitatea intr-un liceu teoretic, vocational sau tehnologic.Atributiile lortongueredau 1 sau mai multe discipline,coordoneaza activitatea in timpul orelor, organizeaza activitati...
Ceva de genu.Dau funda kiss

13 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

Scuza-ma ca nu te pot ajuta dar sunt sigura cine va fi premiantul acestei intrebari, sa fiu o mentalista? si sa nu ma crezi rea uite aici ceva
http://www.tpu.ro/......er-de-tir/

| Ralucaaa6 explică:

Ajutati* ma scuzati big grin

| Ralucaaa6 explică (pentru SentimentalConsil):

Am gasit si eu asta, pentru ca nu pun o intrebare pana nu ii caut chiar eu raspuns, dar nu am ajuta, am nevoie de niste termeni mai expliciti, nu de asta.Ms oricum...

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Mai, lumea crede despre soferii de TIR ca sunt niste afemeiati, ca opresc la si iau fetitele de pe centura si cate si mai cate povesti de acest gen, doar un om neconstient poate face asa ceva, am un vecin de palier ca este sofer de cursa lunga, o sa-l intreb ce anume face el toata ziulica cand este la volan si o sa-ti raspund

| Ralucaaa6 explică:

Ok, ca sa se inteleaga: eu nu am nicio parere despre soferii de tir (nici buna nici rea) de asta am intrebat, ideea e ca am auzit de la mai multi colegi ca vor sa se faca "soferii pe tir" si eu de asta am intrebat si pentru ca chiar a devenit ceva interesant pentru mine...

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Nu este mare branza, doar ca vizitezi multe locuri dar o sa devina monoton si te saturi, mai mereu ma suna vecinul si imi zice ca sta cate 3-4 zile la Vama, nu mereu, si mai gandeste-te la diferitele necazuri pe care le ai cu motorul, cauciucurile, nu stiu ce anume diafragma ( habar nu am daca m-am exprimat corect ) trebuie sa urmezi si traseu, spaga care o dai la politie, mare smecherie nu e, mai bine popa sau medic laughing)))

| Ralucaaa6 explică (pentru SentimentalConsil):

Uite daca ai un raspuns concret la ce am intrebat eu e bine si daca nu ai mai bine nu mai incarca intrebarea cu prostiiwinking

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Ce ti-am relatat este ceea ce am aflat de la un adevart profesionist, nu sunt prostii, astept si alte raspunsuri sa vad daca ceea ce am zis eu sunt prostii sau am avut dreptate la primul raspuns

| MadalinaDaiana a răspuns:

Asta e pentru Giani nu?laughing

| Ralucaaa6 explică (pentru MadalinaDaiana):

straight face Nu, din cate imi aduc eu aminte am un coleg de banca, care e baiat, stii?

| MadalinaDaiana a răspuns (pentru Ralucaaa6):

Nu,nu imi aduc aminte laughing

| Ralucaaa6 explică (pentru MadalinaDaiana):

Sa inteleg ca stai rau cu memoria? Ia niste pastile ceva...winking