| anonim_4396 a întrebat:

Mai am 2 ani pana termin liceul, si am ales sa merg la o facultate aici aproape de satul unde stau, care e la vreo 60 de km. Parintii mei imi spun ca daca am nota mare, vor dorii sa intru la o facultate mult mai cunoscuta pentru ca "nu e aceeasi sa dai la facultatea x, sau la y. E mai bine la aia mai cunoscuta, pentru ca vei fi mult mai pregatita in viitor". E adevarat acest lucru? sunteti de acord cu asta? Mersi mult

Răspuns Câştigător
| 2dor4 a răspuns:

Da, cu sigurganta, posibilitatile sunt mult mai mari la o facultate din cadrul unei universitati cunoscute decat una mai putin cunoscuta.

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, si nu doar atat.Conteaza entru un angajator sa vada numele unei universitati de calitate pe diploma ta.Nu vei fi doar mai pregatita, ci si cu mai multe sanse.
Iar daca parintii te sponsorizeaza, da-i inainte.Important pentru tine e sa mergi acolo unde iti place.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru valentingb):

Mersi mult. Eu as fii dorit sa merg aici mai aproape, pentru ca ador orasul, si ma simt minunat in el... Doar pentru asta

| corolav a răspuns:

Sărmană Românie!
Au ajuns acum să fie Universități, de mare valoare academică, în toate cătunele patriei.
N-ai tu nici o vină de asta.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru corolav):

Nu e problema de asta. Ca nu stau in Romania

| corolav a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Atunci se schimbă calimera. Succes!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru corolav):

Ms mult!:*