| kellyjamje12 a întrebat:

Mi s-a spus cum ca un absolvent al Facultatii de Sociologie ii este greu sa se stabileasca intr-o tara straina, din cauza faptului ca, in mare parte, la facultate se invata lucruri strict pentru tara unde ai fost la facultate, nu si pentru alta tara unde ai vrea sa te muti dupa absolvire. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Nu am mai auzit asa ceva, sociologia este o știință universala, dacă stii o limba străină cu siguranță ca te vei putea stabili în orice tara se vorbește limba respectiva.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, că la cules sparanghel, mere, afine, șters bătrâni la fund, te angajează oricum.

| kellyjamje12 explică (pentru sadrian46):

rolling on the floor)) si eu credeam ca nu poti face nimic cu aceasta facultate, dar pe urma aflasem ca m-am inselat. Dupa aceasta facultate se poate opta in urmatoarele domenii: administratie publica, agentii si programe europene de dezvoltare, cercetare de piata, cercetare stiintifica academica, consiliere politica, consultanta social-politica, invatamant preuniversitar si universitar, managament in organizatii, marketing in publicitate, mass-media, politici publice, publicitate, relatii internationale, relatii publice, resurse umane, urbanism si demografie. Deci... nu cred ca nu o sa sterg niciun batran la fund, pentru ca ce am enumerat eu aici sunt doar domeniile, dar in fiecare domeniu sunt mai multe job-uri de ales. Data viitoare documenteaza-te inainte sa postezi un astfel de comentariu idiot?

| kellyjamje12 explică (pentru RaduRobertRO):

Mi s-a spus cum ca societatea de unde inveti sociologia este diferita fata de societatea unde iti doresti sa emigrezi. Nu stiu ce sa zic legat de asta...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru kellyjamje12):

Eu am dat un răspuns nu pentru tine. La asta te-ai gândit?

| Dana2103 a răspuns:

Nu este adevarat. Sociologia este aceesi peste tot. Doar la drept este treaba asta

| kellyjamje12 explică (pentru Dana2103):

Multumesc mult!