| danikee a întrebat:

Pana cand se poate depune dosarul de somaj? Mentionez ca mi-am luat BAC-ul dar nu urmez studii superioare. Help!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu vrei sa iti cauti de lucru?

| Itstimetosayhello a răspuns (pentru anonim_4396):

Likehappy

| Mârr a răspuns:

Cum sa nu fie tara asta in criza cand abia iei bac-ul si te bagi la somaj? straight face

| cataswat a răspuns:

To Late, la 60 de zile dupa terminarea liceului.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu meriţi banii ăia! Cum a zis şi Mârr, vă înghesuiţi să luaţi şomaj, în loc să vă căutaţi de muncă. Mori!

| danikee explică:

Oameni buni, plec in Italia timp de o luna de zile si nu pot sa-mi fac somaj pana plec. Si pana la urma unde gasesti un serviciu convenabil la noi in tara? Si unde locuiesc eu greu gasesti un loc de munca... Pana una alta nu v-ar strica nici voua un ban in buzunar pana gasesti un serviciu.