| anonim_4396 a întrebat:

pentru cei care sunt la Academia de politie, au fost sau se pregatesc pentru asta, cam cat de greu e, in ceea ce priveste probele sportive.Eu sunt in clasa a 11-a, din pacate mi-am dat seama doar acum ca asta vreau sa fac, aveam alt plan si nu m-am pregatit deloc, sunt si foarte mica de inaltime, 45 de kg, conditie fizica nu am mai deloc, dar sunt foarte ambitioasa, nimic nu mi se pare imposibil. Dupa parerea voastra, e putin timpul ramas pentru a ma pregati? Nu exclud nici sa stau un an acasa sa ma pregatesc. Tatuajele sunt vreo problema? Si mai spuneti-mi ce stiti, despre orice legat de acest subiect.Dau funda pentru cel mai bun raspuns! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Geo567 a răspuns:

Tatuajele nu sunt o problema daca nu sunt in locuri vizibile, acestea nu trebuie sa se vada nici in tinuta de iarna, nici in cea de vara. Ei bine, cat despre proba sportiva, ai avea sanse daca te-ai apuca de acum de antrenamentul fizic, sau poate chiar si in a 12-a (dar mai bine acum daca chiar nu ai conditie fizica de loc), insa ai grija de cand cu noul traseu, cea mai grea proba mi se pare saritul la capra, care are aproape 1.50, iar tu fiind scunda, ti-ar putea fi mai greu aici. Mi se pare ca trebuie sa te incadrezi si in greutatea corespunzatoare inaltimii tale, insa daca zici ca esti scunda cred ca e ok 45 kg.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru Geo567):

Multumesc mult!

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Buna ziua!
Timpul ramas poate fi suficient, insa depinde foarte mult de tine si de modul in care te organizezi.
Pregatirea fizica este importanta, insa nu trebuie neglijata nici pregatirea teoretica pentru probele scrise. Programul de Pregatire Intensiva de pe Academiadepolitie.com este conceput special pentru a ajuta candidatii sa se organizeze si sa se pregateasca la cel mai inalt nivel, oferindu-le TOT ce este necesar pentru a fi ADMISI. Iata imediat mai jos cateva linkuri care ti-ar putea fi de folos. Mult Succes la Examenul de Admitere la Academia de Politie si sa auzim de bine!

- https://www.academiadepolitie.com/asistent-pregatire.html
- https://www.academiadepolitie.com/simulare-examene.html
- https://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie.html
- https://www.academiadepolitie.com/pregatire-admitere.html

Spor la Treaba!