| anonim_4396 a întrebat:

pot sa-mi iau concediul restant de anul trecut si cel de anul asta pe amandoua o data?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur, dar cu condiția ca angajatorul tău să aibă o persoană care să poată prelua funcțiile și îndatoririle tale pe această perioadă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă angajatorul este de acord.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Teoretic se poate, practic este mai greu, avand in vedere ca si angajatorul trebuie sa fie de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Lucrez in armata

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci comandantul unitatii trebuie sa aprobe.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai functii de raspundere, e posibil, dar de regula, inclusiv concediul din acelasi an se fractioneaza pentru ca sa poate prinde perioada de vara aproape toti angajatii.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

In armata este o prevedere care spune cat la suta din personal poate sa lipseaca din unitate, iar in cadrul compartimentelor treburile sa mearga bine.