| princess91 a întrebat:

Buna TPU...revin azi cu o rugaminte la voi mai mult decat o intrebare.
De 1 an si jumatate sunt in cautarea unui loc de munca, in urma a nenumarate esecuri atat in tara cat si la "firme fantoma" de recrutare pentru Germania, vin acum sa va intreb daca exista cineva in "tara asta mica" care ma poate ajuta cu un loc de munca in straintate in agricutura sau fabrica pentru necalificati, mi-ati fi de mare ajutor, am tot cautat dar in firme nu prea mai am incredere si m-am gandit ca poate este cineva o persoana fizica care cunoaste si ma poate ajuta.
Va multumesc din suflet si sper sa primesc un raspuns...sunt intr-o situatie limita, am ajuns la capatul rabdarilor in tara asta unde tinerii nu au nici un viitor.

4 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

De unde esti? specifica poate asa capeti ajutor mai repede. Orasul sau macar judetul.

| princess91 explică (pentru petre059):

Din Craiova sau Drobeta Turnu Severin dar nu asta este problema sunt dispusa sa vin in orice oras daca se iveste o ocazie.

| 83Cosmin a răspuns:

Daca nu ai gasit la tine in oras mutate intr-un oras mai mare, de exemplu la Bucuresti, este imposibil sa nu i-ti gasesti un loc de munca sa te satisfaca cat de cat, macar pentru inceput.

| princess91 explică (pentru 83Cosmin):

Mda...si pe de alta parte gasesti un loc de munca dar nu ai un acoperis deasupra capului...singura solutie este plecarea in strainatate in Romania numai cred in minuni.