| anonim_4396 a întrebat:

Si voi aveti probleme in a mentine un job stabil? Drept ca am avut cateva in conditii grele: depozit (praf pe cutii, frig, curent). Vreau sa am un job stabil, sa nu tot schimb dupa cateva saptamani sau mai mult. Funda

4 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Trebuie doar să lucrezi in domeniul care iți place cu posibilitatea sa schimbi locul de muncă pentru unul mai bun.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există job 100% stabil. O stabilitate destul de bună este când ești obligat să îl schimbi, sau îl schimbi prin proprie decizie o dată la 7 ani. Cauți. Înveți o meserie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am studii superioare dar am lucrat pana azi intr-un depozit cu arhive. Prea mult praf, am ajuns sa folosesc medicamente si spray-uri de alergie la praf, pana acum nu aveam nici o alergie. Am mai fost intr-o fabrica de mezeluri dar acolo era foarte frig.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt asemenea posturi. Am fost într-o sală de bibliotecă a facultății de filologie din UBB. Sporii proveniți din ciupercile din praful de pe cărți care nu fuseseră igienizate de decenii făcea aerul irespirabil, miros de cavou. Un prieten a lucrat funcționar la administrația unui hotel. Aveau o masă de prânz gratuită, dar li se servea mâncarea rămasă de ieri de la clienți. S-a angajat ca expert la un laborator de testare a betoanelor și în loc să fie folosit ca expert geolog, a fost pus să care calupuri de beton de zeci de kg prin laborator. S-a angajat ca poștaș cu posibilitata de a câștiga un salar suplimentar în ziua de distribuire a pensiilor din bacșișul oferit de clienți, dar modalitatea de desfășurare a serviciului îl obliga să participe la un șir lung de ilegalități pe care nu a dorit să și le asume. A lucrat ca agent de pază în magazine dar nu a rezistat să stea 12 ore în picioare fără pauză zilnic. Cu studii superioare.