| quizi122 a întrebat:

Buna,TPU.
Spuneți-mi vă rog ce trebuie să fac ca să fiu chirurg neonatal în afară de facultatea de medicină?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa reusesti la examenul de rezidentiat in acest domeniu si sa faci apoi rezidentiatul.

2 răspunsuri:
| dntGabriel a răspuns:

Fara sa faci Medicina?
Total eronata intrebarea
In primul rand trebuie sa treci prin Facultatea de Medicina dupa aia sustii examenul de rezidentiat (nu exista chirurg neonatal)si dupa daca ai medie poti sa optezi pentru Chirurgie Pediatrica

| quizi122 explică (pentru dntGabriel):

Am vrut sa zic ca in afara de medicina pentru ca trebuie facuta facultatea nu sunt idioata sa nu stiu..si poate nu exista la noi chirurg neonatal dar exista medic obstetrician-ginecolog.