| Samuiel1 a întrebat:

spuneti-mi va rog frumos ce stil de bataie e accesta si unde se face cursuri pentru asa ceva in Oradea sau in apropriere, Va multumesc anticipat, DAU FUNDA. https://www.facebook.com/....../photo.php

3 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

E o combinatie intre MUAY THAI si CAPOEIRA.Nu vei gasi pe cineva sa te antreneze asa pentru ca nu foloseste miscari dintr-un singur stil, ci combinatii!

| Samuiel1 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Cum as putea ajunge la acest nivel de lupta, arr trebui sa incep cu un fel de lupta si dupa acceia sa il invat si pe celalalt? Am sanse sa ajung la aceea strategie?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Samuiel1):

Oricine are sanse! Ai nevoie de rabdare si hard work happy

Si da, ar trebui sa stapanesti un stil, dupa care sa-l inveti pe celalalt.

Cel mai recomandat si eficient ar fi sa gasesti antrenori personali.Adica sa lucrezi numai tu cu el, nu cu o clasa intreaga.

Cat despre unde ai putea sa-i gasesti...nu stiu.

Eu de exemplu am inceput la 14 ani cu Taekwondo pe stil Bushido si am renuntat dupa 3 ani pentru ca simteam ca ma trag in jos ceilalti.Uni erau mai slabi, altii mai buni si nu ajungeam nicaieri.Trebuia sa astept sa invete cei slabi si sa iau bataie de la cei buni...

Dupa aceea mi-am gasit un antrenor originar din Rep.Moldova de Krav-Maga si de 4 ani fac incontinu antrenamente personale (minus 6 luni repaus din cauza unui os rupt acum 2 ani).

Ce sa zic? Bafta multa! E un stil de viata.