| AlexOrian a întrebat:

Sunt Alex si nu stiu ce sa ma fac cand voi fi mare, adica pentru ce sunt facut, toti prieteni mei, aproape toti cam 60%-80% stiu, dar eu am de ales intre:
-Karate stil kaikan: care nu te inalta si te lasa mic si il fac de 6 ani si am aproape 13 ani si 1, 45 si sunt asa, mai tare adica practic sunt bunicel in asa.
-Inot care fac de 1 an si imi place mult si am auzit ca e cel ma bun sport si ca te si inalta.
-Rep: mie imi place mult sa cant rep, cant neaparat 3-4 melodii oadata la 4 ore macar! ascult muzica, stiu peste 10 melodii lungi si im place, ma exprim bine si am dictie in cea ce fac, eu cant rep cand: sunt suparat,trebuie sa ma descarc, cand sunt plictisit, si pentru ca imi place...Mai si compun pentru colegi, le spun prin muzica ce cred eu de ei, nu sunt cine stie ce, doar ca imi place sa ma distrez asa...
-Waveboarding: skateboard cu 2 roti(awsome nu happy ) merg si pe el, fac si scheme dar mai simple, daca ar fi o zi libera as merge pe el mult
La astea ma pricep cel mai bine.
Deci ce ati alege? si spuneti-mi de ce!
Funda, logic!
P.S:la rep si inot nu voi renunta nici odata!
P.S2:nu sunt un copil dur, ci doar daca e ma apar daca nu ati inteles la faza cu karate.

13 răspunsuri:
| andreimo a răspuns:

Eu zic sa decizi tu la ce esti mai bun... orce sfat care il vei primi il poti regreta la un anumit moment

| Concu_Denisa_1975 a răspuns:

Pai gandeste-te care o sa iti foloseasca mai mult in viata, daca nu poti sa le faci pe toate in continuare.

| Twilightthevampires a răspuns:

Daca ar fi pentru funda ti-as zice rap sau inot tongue
dar parerea mea, in caz ca tu te gandesti pentru viitor cand vei fi mare, rapul nu te ajuta prea mult, si muzica in general, uitate cati apar tongue zi de zi apare cate unu laughing si lovea nu ai sa scoti prea mult, cred eu, mi-as dori sa ma insel, dar nu iti zic sa renunti, canta ca e un lucru frumos, si e o relaxare tongue
si mai cred ca sporturi de viitor sunt karatele si inotul ar fi doua sporturi frumoase si de viitor tongue
sau fotbal pentru fomeirolling on the floor (glumesc aici) ca vezi tu femeile is inebunite dupa fotbalistirolling on the floor

| y0nutz3ly a răspuns:

Karate in niciun caz...primul rapp`ul si al doilea innotul.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Pai majoritatea termina scoala fac facultatea care isi doresc si se angajeaza in domeniul acela ai timp berechet sa decizi.bafta

| cosminnick3000 a răspuns:

Ai putea sa te faci inotator. Se castiga bine din acest sport.

| dracu14 a răspuns:

Rap iese din calcul pentru ca nici macar nu stii cum se scrie corect si am presimtirea ca tot rep pronunti
inot faci degeaba ca nu te inalta, garantez eu ca nici un sport nu te inalta
ramane wadeboarding-ul si karate insa ma indoiesc ca din wadeboarding poti face bani calumea

| AlexOrian explică (pentru dracu14):

Adica vrei sa zici karate? Serios? Sincer Karate e pe ultimul loc al acestui top...

| ovidiu13b a răspuns:

1.Karate. Seara, când vii de la școală karate, până la sfârșitul semestrului 1 din clasa a 8-a ar fi folositor.
2. Înnot. E cea mai bună variantă de care să te ții.
3.Rap. Poate fi o distracție cu unii colegi, compui în timpul liber.
4. Waveboarding. Nu are rost să te ții de el, dacă te ții de înot și rap. Sunt deja prea multe sporturi și ai să ajungi la corijenție, chiar repetenție. Îți ocupă mult prea mult timp toate aceste sporturi + că dacă te ții de toate, nu cred că ajungi la performanță la vreunul. Atât am avut să zic. Mult succes în viață.

| FloreaVicentiu97 a răspuns:

Pai inotul/karatele/rap-ul nu sunt niste soltutii sigure pentru viitor, astea sunt mai mult niste vise pe care mai toti le avem :d dar daca esti inradevar bun eu mizez pe karate happy pentru ca dupa cum vezi nu mai e un sport chiar asa in voga si ai toate sansele sa fii cel mai bun happy Bafta!

| iulyan_9096 a răspuns:

Mai ai mult timp de a te gandi, poate peste ceva timp o sa iti placa si alt ceva.

| dracu14 a răspuns (pentru AlexOrian):

Hai sa-ti zic de ce
in primul rand ai scris rep in loc de rap iar in playlist il ai pe gw deci clar nu esti in stare de rap, in plus trebuie ani pierduti ca sa ajungi sa scoti bani din rap pentru ca sunt multi rapperi buni dar nepromovati
din wadeboarding nu cred ca o sa scoti vreodata bani
raman karate si inotul

| CiprianFreeLife a răspuns:

Eu iti recomand sa faci facultate. Nu cred ca o sa realizezi nimic cu niste hobby-uri.