| Nae_Emmanuella_1999 a întrebat:

Sunt clasa a 10-a si vreau sa dau la drept. Care este cea mai buna facultate din București si ca trebuie sa plătești? Adică care este taxa de admitere si cheltuielile care apar pe parcurs? Unde mai trebuie sa dai bani? Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Cea mai buna facultate de drept nu numai din Bucuresti, ci si din tara este cea de stat, din cadrul Universitatii Bucuresti.
Taxa de inscriere la examenul de admitere este 330 lei, iar taxa de scolarizare 3.500 lei/an.
Alte sume care au legatura cu facultatea sunt cele privind cazarea la camin. In rest, nu ai ce bani sa mai dai.

2 răspunsuri:
| Nae_Emmanuella_1999 explică:

Decât taxa aia, taxa pe an si căminul se plătesc? Pt cărți sau examene nu se dau bani?

| raluk27 a răspuns (pentru Nae_Emmanuella_1999):

Evident ca si cartile o sa coste. Cat, nu stiu.
Examenele nu se platesc la stat, ci numai la particulare. La stat se invata.
Dar in loc sa-ti fie gandul la datul banilor, mai bine te-ai pune pe invatat gramatica. Se da la examenul de admitere, iar daca folosesti exprimari precum "decat taxa se plateste", iti spun din start ca o sa ai probleme mari.