| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Sunt foarte pasionat de animale si viata salbatica si as vrea sa intru in echipa WWF. Stie cineva cerinte sau conditii pentru o cariera la WWF?

Răspuns Câştigător
| AlinaB8 a răspuns:

Buna! Ca in orice alta organizatie, cerintele difera in functie de jobul pentru care aplici :)

- Daca aplici pentru un job in departamentul de educatie, iti trebuie pregatire in domeniu.
- Daca aplici pentru un job in domeniul conservarii padurilor, iti trebuie pregatire in domeniu.
- Daca aplici pentru un job in departamentul financiar, iti trebuie pregatire in domeniu.

Daca vrei sa faci parte din echipa WWF si sa contribui la conservarea mediului fara sa ai pregatirea necesara pentru o pozitie specializata, poti oricand sa te inscrii in echipa de fundraising ( http://wwfteam.com/angajam-new/ ). Ca fundraiser nu ai nevoie de pregatire specializata, trebuie doar sa fii comunicativ, indraznet si pasionat de protectia mediului.

Linkul de mai sus contine mai multe informatii despre job, precum si formularul prin care poti aplica. Sper ca te-am ajutat, si daca te decizi sa te inscrii, iti urez bafta!

3 răspunsuri:
| Rockg666 a răspuns:

Păi intri pe site-ul lor și le găsești acolo... îți alegi categoria la care vrei să lucrezi și apoi completezi un formular.iar ei te vor suna ca să te cheme la ei pentru un interviu.
Nu au cine știe ce cerințe... decât să fii o persoană comunicativă și să îți faci bine treaba și mna...cam atât.
Și pe mine mă interesează dar voi aplica în ianuarie sau februarie.

| vladutzumuresan1996 explică (pentru Rockg666):

Nu trebuie facultate de biologie sau ceva cursuri?

| Rockg666 a răspuns (pentru vladutzumuresan1996):

Nu trebuie...nu contează ce școală/liceu/facultate faci.
Chestia asta este un fel de voluntariat pentru protecția animalelor sălbatice.
Acest voluntariat constă în faptul că sunteți o grupă de maxim 4-6 membrii care vor ieși în anumite zone din București (de ex. Piața Unirii; Piața Universității etc) și pur și simplu trebuie doar să convingi lumea să completeze un formular și cam atât. laughing
Se lucrează doar 4 ore și la început vei fi plătit cu 34-45 lei (din câte îmi aduc aminte) iar pe parcurs dacă devii mai bun și vor vedea că ești o persoană foarte ambițioasă...de la 35 de lei poți să ajungi până la 12-17 milioane dar asta dacă ești bun în ceea ce faci.