| ioliu a întrebat:

sunt in clasa a-12-a, si as vrea sa stiu mai multe detalii despre ingineria electromecanica,mai exact in ce meserii pot sa activez dupa, ce se invata din meseria aceasta, daca exista inca un viitor pentru aceasta meserie, in general cu ce se mananca.Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| eugeneuu a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci pe specializarea asta numai daca iti place matematica si fizica..altfel nu te vad ajuns nici in anul 2. este o specializare frumoasa, de viitor... posibilitati de angajare sunt destule ca si inginer in electromecanica

| ioliu explică (pentru eugeneuu):

Nu am mai facut fizica din a-10-a,iar la mate m2 pe la 8 deci nu stiu ce sansa asi avea tongue