| MDeni99 a întrebat:

Buna TPU!
Sunt interesată sa fac școala de poliție doar ca problema este ca am totul in regula in afara de bacalaureat.
Din păcate am absolvit doar 10 clase. Care ar fi procedura si ce ar trebui sa fac ca sa ma pot înscrie la școala de poliție?
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

9 răspunsuri:
| Irinabadescu a răspuns:

La politie se intra doar dacă ai diploma de bac.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice scoala de politie este obligatoriu sa fi absolvit liceul cu diploma de bacalaureat.
Du-te si termina liceul si reuseste la bacalaureat si apoi vei putea de admiterea la o scoala de politie.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te vor primii, tu vrei sa devii politist pentru șpăgi vai de capul tau fara scoala numai la bani si la functii te gîndesti, fa ti scoala si după aia apuca te de dat la politie.

| darrio2007 a răspuns:

Dai bacul, il iei si apoi te inscrii la scoala de politie. Simplu.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Dupa ce termini 12 clase, fireste.

| Zedge a răspuns:

Singura soluție e să te reînscri la liceu și iei bacul.

| catalin09023 a răspuns:

Sper ca nu ajungem asa rau...
Doamne fereste!

| MDeni99 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Având în vedere ca salariul meu in momentul actual este 2.650€, „vrei sa devii polițist pentru șpăgi" sare din schema.
Dar uite acesta este motivul pentru care multe persoane părăsesc țara aceea de nimic, ca există oameni ca și tine.
Nu mai aruncați mai oameni cu gunoi.