| anonim_4396 a întrebat:

sunt studenta in anul intai la jurnalism.As vrea sa stiu de ce toata lumea isi bate joc de aceasta facultate,cat este salariul unui jurnalist incepator si poti fi unul dintre cei buni daca esti printre cei mai buni in facultate? Incep deja sa ma indoiesc de decizia pe care am luat-o in urma cu o luna,desi mereu am vrut sa fiu o ziarista,dar toata lumea ma descurajeaza,desi mereu o ignor. Va rog,nu puneti intrebari, caci nu ma lasa sa raspund din cauza emailului.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca jurnalistii sunt supusi si obedienti puterii, mint si dezinformeaza, manipuleaza si tampesc lumea.

| neutrino a răspuns:

Tara-i plina de jurnalisti si psihologi, dar putini profeseaza ceea ce au studiat, iar dintre acestia din urma, numai cativa sunt si buni.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Interesant ca spui asta. Stii cine spunea "The media's the most powerful entity on earth. They have the power to make the innocent guilty and to make the guilty innocent, and that's power. Because they control the minds of the masses."?