| BubblesWorld a întrebat:

Urmeaza sa plec in strainatate la o prietena si sa stau acolo cel putin pana in martie.Ce ar trebui sa imi iau in bagaj in afara de haine? Va multumesc.

10 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Orice ai nevoie ex. parfum, telefon etc.

| PopAdrian a răspuns:

Lucrurile de ingrijire personala: periuta de dinti, periile de par (si restul ustensilelor din aceasta categorie), parfumurile/cremele etc. Samponul / gelul de dus nu maia re rost sa le duci, iti iei de acolo happy Spor!

| stlucian a răspuns:

Pai sa ai roamingul activat /platit ca banuiesc ca ai telefon.
Apoi ceva de ingrijire personala (nu multe) daca ai laptop -ul, ceva poze pe hartie, si daca ai debara "un şurub"sa nu uiti de casa.
Banii TAI, sa nu depinzi de altcineva, pe perioada sederii sunt absolut necesari! Stii cum se spune "frate frate dar branza-i pe bani nepoate".O suma acolo de vreo 500-1000euro (ca e o perioada destul de lunga)te pune cat decat la adapost! Si poate mai vrei sa-ti cumperi cate ceva NU?
RECOMANDARE:
De bani sa nu stie nimeni in afara de tine si cei pe care ii lasi in tara! E o suma mica care nu trebuie declarata!

Ai grija unde mergi si cu cine!
Mult succes thumbs up

| master2002 a răspuns:

Telefon, laptop (cu care sa vorbesti cu familia). Daca stai la o priestena eu cred ca ar fi bine sa ii dai un cadou.Mai poti sa iei cu tine niste reviste deoarece tot drumul o sa te plicitseasca. Funda?

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Pai. Telefonul (Norlmal) laptop, periuta ta de dinti si daca si zic DACA ai animalute de plus, sa le iei o sa le simti lipsa happy bun, eu zic sa-ti mai iei cheti care nu le gasesti acolo, adica Parfumuri etc. si iti mai zic sa iei niste ate fiindca poate faceti ceva in strainatate. Bun, succes! Sper sa te distrezi in strainatate si sa ai cel mai mumos Craciun :3

| PisicaDragutza3 a răspuns:

A da si inainte si un aparat Foto! Sa faci poze si sa le faci ciuda la prieteni devil

| Rockett a răspuns:

Tot ce ai nevoie. si nu uita de strictul necesar

| BubblesWorld explică (pentru stlucian):

Multumesc pentru raspuns..imi este de folos

| stlucian a răspuns (pentru BubblesWorld):

Sper! Niste bani cum se spune la "ciorap" te pot ajuta! thumbs up

Ai grija! NU DA pasaportul daca nu esti convinsa! Fa-ti copii, si lasale pe alea! Asa cu e pasaportul legal poate fi si buletinul!
NICI ODATA sa nu dai actele in original! Copiile sunt perfect valabile indiferent unde mergi daca sunt legalizate!( la notar si te costa cam 10-20 lei)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alte lucruri personale: pasta de dinți, parfum, perie de dinți, șampon, gel de duș, etc.
Pa, pa.