| Ronaldinho1 a întrebat:

va rog ascultati-mi necazul sh sa-mi dati cat mai multe sfaturi.
Incepand de la varsta de 5 ani sa cant la vioara, avand ca "profesori" pe bunicul si tatal meu, am ajuns pana in prezent avand varsta de 14 ani cu acest lucru.Vioara e viata mea,nu va pot spune in cuvinte cat d mult o iubesc. Bunicul, cred ca e cel mai bun la vioara, urmat d tatal meu, amandoi au un dar de la Dumnezeu.Eu vreau sa ii urmez incontinuare.Astazi am incercat o melodie foarte frumoasa, dar nu e prea usoara.Am facut-o cu bunicul aseara sh mi-a iesit dar in doua locuri o incalcesc.Astazi cantam in camera mea aceasta melodie si bunicul a intrat si m-a auzit, dar nu a spus nimik.knd eram la final el a plecat cu capul in pamant (presupun ca era dezamagit).
Acum eu vreau sa renunt la tot ce am facut pana acum.Am progresat mult chiar foarte mult pana am evoluat, iar acum vreau sa renunt la tot
Voi ce spuneti? sa renunt sau sa dau drumul incontinuare.
Mentionez ca toti trei cantam dupa auz.
Rog sinceritate! si cat mai multe raspunsuri.
Va promit ca primiti funda.
Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, poate bunicul a fost nemultumit de prestatia ta, dar poate a plecat capul si pentru ca a considerat ca,, dupa ureche,, nu ai evaluat prea mult.Incearca sa canti dupa note, eventual ia cateva cursuri.Dar nu renunta, nu lasa ca munca tatalui si a bunicului sa se piarda.Fa tot posibilul s-o perfectionezi.O nereusita nu inseamna sa renunti.Mergi la baie,spalat-ti ochisorii, si spune-i celui din oglinda,, Baiete, in numele dragostei si al respectului fata de cei care ti-au pus in mana acest nobil instrument, mergi mai departe!,,

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa renunti, cred ca e cazul sa incepi sa faci asta si cu niste profesionisti. si bunicul nu cred ca a fost dezamagit, cred ca a fost poate doar putin trist ca stie si el ca esti bun si ca ai avea nevoie si de o altfel de indrumare. daca ai un talent asa de mare e pacat sa-l irosesti candtand doar dupa auz si doar cu ai tai, poti ajunge mai departe daca o faci intr-un mod organizat - daca iti permiti financiar si daca nu cumva asta ar fi motivul intristarii bunicului. fecilitari pentru ca esti asa de bun si daca ai un har nu ti-l irosi, ca nu de-asta l-ai primit, mergi mai departe cu el. succes!

| Ronaldinho1 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc,asa o sa fac!

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Ronaldinho1):

Bafta!

| Ronaldinho1 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Mersi

| Ronaldinho1 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Mersi