| Vocaloid a întrebat:

Va rog frumos ceva. Puteci sa imi dati si mie niste situri buna de romana si engleza.Sau carti care imi sfatuiti sa iau pentru un nivel mai jos la Eng si Ro!
Va multumesc
Ps:

Răspuns Câştigător
| guesswhocodrutza a răspuns:

Nu stiu... poate te ajuta. Acolo in ce limba vorbesti? in ce tara esti? Intreb doar din curiozitate..eu imi doresc sa fac liceul in strainatate, eu sunt la un liceu de muzica, in Craiova... Vezi aici, poate iti este de folos
http://www.scribd.com/doc/41997939/Limba-Engleza-notiuni-de-Baza
http://www.languagehelpers.com/......u-bar.html
http://ro.wikibooks.org/wiki/Englez%C4%83/Cuvinte_de_baz%C4%83

3 răspunsuri:
| guesswhocodrutza a răspuns:

Sa iti spun cum am invatat eu engleza.
Baza am invatat-o la scoala (cuvinte de baza si timpurile ). Dupa aceea, mi-am facut un cont pe facebook si am vorbit cu foarte multe persoane in engleza, am gasit un baiat din india si vorbesc chiar si in ziua de azi cu el. Vorbim de 7 luni aproape in fiecare zi. cred ca din 7 luni nu am vorbit cu el doar o saptamana. Deci cel mai usor inveti vorbind. Sper ca te-am ajutat. papa happy

| Vocaloid explică (pentru guesswhocodrutza):

Ms pentru sfat dar eu stau in strainatate din 2009 si eram in clasa a 3a cand am plecat si nu am invatat deloc engleza.La anul cand vin in Ro o sa dau un test si eu nu stiu sa citesc si sa scriu.Stiu oleaca sa vorbesc si sa inteleg. Poate sti un sit bun si mersi de sugestie daca as fi stiut En de la scoala ar fi mers mersi mult :*