| Denysu_Denys_1998 a întrebat:

Buna tuturor.
Am 16 ani, am trecut in clasa 11a, cand voi termina cele 12 clase doresc sa dau la Medicina Generala, Chirurgie. Intrebarea mea este urmatoarea:
Contează cu ce nota iei Bacalaureat-ul?
La ce materii se dă examen pentru admiterea in Facultate?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Conteaza in mica masura media la BAC. Decisiv pentru a fi admis este examenul, care este grila si contine intrebari din chimie, fizica si biologie.

3 răspunsuri:
| Bobbb a răspuns:

Se da la biologie chimie si fizica
media la bac nu conteaza
*nu exista "medicina generala, chirurgie ", ci doar MEDICINA, ca sa ajungi la chirurgie trebuie sa treci mai intai prin cei 6 ani de facultate

| Reevo a răspuns:

Cu siguranta conteaza cu ce nota iei bacalaureat-ul, dupa parerea mea daca vrei sa dai la chirurgie ar trebuie sa iei peste 9.50(Daca vrei la fara taxa, daca vrei cu taxa se intra si cu o medie mai mica) dar taxa ajunge undeva intre 6000 -9000 lei/an si se plateste in 3 transe prima transa 50% a 2-a 25% a 3-a evident 25%, cat despre materiile care se dau ar fi mai bine sa intrebi pe cineva care este la medicina, sectia chirurgie.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Bobbb a răspuns (pentru Reevo):

Ai macar cea mai vaga idee cu ce se mananca facultatea de medicina? ai spus cele mai mari inertii in cateva randuri