| Nyergesmarai a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare, cine ma ajuta? As dori sa lucrez la un magazin ca si sef de tura si pe parcurs să devin sefa de magazin.
Din cate am inteles la sef de magazin trebuie sa ai experienta.Dar intrebarea mea e unde faci această experiență, unde o dobândești daca peste tot se cere experienta.
Oare daca as face o facultate sau ceva curs de management m-ar angaja?

11 răspunsuri:
| Nyergesmarai explică:

Nu, nu trebuie sa înțelegi gresit doar imi doresc sa avansez si pur si simplu imi doresc foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu zic sa te maturizezi
Nu te angajeaza nimeni direct sef

| Nyergesmarai explică (pentru anonim_4396):

Sunt destul de matura!
Voiam sa stiu ca idee
Si anunțurile de angajare ca director? Sunt care merg direct de directori

| Nyergesmarai explică (pentru anonim_4396):

Voiam sa ma informez, sa nu crezi ca sunt genul sa vreau sa fiu director si sa dau ordine din contra vreau treptat dar vreau sa avansez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nyergesmarai):

Direct director cand esti in domeniu de o viata si ai realizari
Sef de magazin te faci dupa ce ai fost gestionar multi ani sau vanzatoare si ai studii
Desi daca ma intrebi pe mine sa avansezi in comert inseamna sa lucrezi la afacerea ta
Nu sa semnezi acte pentru alti
Parerea mea

| relian a răspuns:

Cine sa te ajute,du-te la un magazin,angajeazate si acolo o sa vezi cum sta treaba,noi pe aici nu prea sintem patroni de magazine laughing
Ca idee cam in orice domeniu sa fii un fel de sef mica sau mare,trebuie sa ai o oarecare experienta.
Unde dobandesti experienta? Exact cum ai zis si tu,avansezi,experienta inseamna sa lucrezi in acel domeniu,nu doara ca director,sau sef de magazin,sa lucrezi orice,apoi daca avansezi,lucru care se intampla f rar sau deloc laughing atunci ajungi sef, director, dar cred ca prin ro aia pu directori numa pe aia ce au studii superioare laughing.
Dai la jalea pleaca de acolo, du-te in America, poti sa fii sef de magazin, de supermarket fara scoala laughing asta daca iti place jobu ala.

| Nyergesmarai explică (pentru relian):

Multumesc

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nyergesmarai):

Acele posturi sunt ocupate de oameni cu experienta in domeniu de cel putin 10-20 de ani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula magazinele sunt private si functia de conducere este ocupata de un om de incredere, adica apropiata de patron.

| Nyergesmarai explică (pentru CodrutElian1990):

Da eu stiu pe cineva care s-a angajat acum vreo 1 an direct ca si sef de echipa si acum e director si fara pile sau asa ceva

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nyergesmarai):

Angajeaza-te si tu.
Cand eram la liceu am fost la un program artistic de divertisment in care era o scena in care un barbat canta: "Spune fata cum ai facut de-ai ajuns asa de sus". La care in surdina se raspunde cu refrenul din Paloma blanca: cucuru-cu-cuuuu!