| StateleUnite a întrebat:

Bună, va rog sa ma ajutați!

-Sa plec la munca în Anglia?
-Sa plec la munca în Statele Unite?
-Sa rămân în tara ca Asistent Medical de farmacie?
-Sa merg în Armata Soldat?

Ce sa aleg? Aștept răspuns!

Dau Fundă!

9 răspunsuri:
| BosuFemeilor232 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te duci la munca in Anglia. Eu, lucrez in Sheffield la o companie (ASOS) de haine, stau la birou si ma ocup de retururile hainelor de la clientii care nu sunt multumiti. Castig 500 ‎£ pe saptamana, in mana, la sfarsitul lunii raman cu 1500 ‎£ dupa toate cheltuielile. Tin sa precizez ca daca pleci singur iti va fi foarte greu, incearca sa pleci cu cineva apropiat in care ai incredere. Stau aici de 3 ani si m-am acomodat, chiar daca mie nu imi place aceasta tara deloc, o fac pentru ‎bani si cred ca nimeni nu se poate acomoda cu Anglia. Succes.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Frate eram in aceeasi situatie ca si tine, am ales banii si pnm, a trecut viata pe langa mine, nu mai am prieteni si stau la 3 dimineata si raspund la intrebari pe TPU ca poate mai iau si eu o funda laughing. Gandeste-te la ce esti tu bun,sau la ce iti place tie sa faci,si apoi fa-o pe bani. Crede-ma ca nimic nu e mai rau decat sa fii intr-o situatie in care esti bine platit dar nefericit. Si ca sa fii fericit,trebuie sa renunti la stilul de viata pe care ti l-ai format ceea ce te-ar face tot nefericit. Sunt intr-un cerc vicios, la munca ma gandesc la casa, si acasa ma gandesc cum sa renunt la munca, si nu pot gasi raspunsurile de care am nevoie, timpul trece, viata se duce. Fa ceva ce iti place, si o sa vina si banii. Apropos tot printre straini muncesc si eu, si nu-i usor cand o ard pe rusa si eu sunt singurul care nu inteleg

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BosuFemeilor232):

Vrei sa zici ca toate cheltuielile tale pe luna în Anglia sunt de 500 lire? Mănânci pâine cu ceapa și stai cu 4 oameni în camera sau cum?

| BosuFemeilor232 a răspuns (pentru suntserios):

Bossule, dupa cum ti-am zis, nu e bine sa mergi singur in afara(nu ramai mai cu nimic) eu mai sunt cu logodnica mea si cu mama ei, banii mamei ei imi intra mie pe card deoarece ea doreste sa ne ajute, mai pe scurt, ea suporta mai toate cheltuielile

| BosuFemeilor232 a răspuns (pentru suntserios):

Stau doar cu logodnica mea si cu mama ei intr-o casa cu 3 dormitoare, unul e liber, nu am ce face cu el, e liber, asa ca nu mai veni tu cu "glume amuzante" ca stau cu inca 4 oameni in camera app chiria e 550£ pe luna

| BosuFemeilor232 a răspuns (pentru suntserios):

Nu fac foamea deloc, ba chiar odata la 3 luni imi iau bilete de avion pentru a calatori prin lume

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BosuFemeilor232):

Pai zi asa ca esti intretinut de mamaica soacra. Nu de alta, da le creezi unor niste pareri diferite despre costurile traiului din UK.

O sa creada ca se imbogatesc acolo, ca nu toti se duc cu mamica sa ii intretina.

| BosuFemeilor232 a răspuns (pentru suntserios):

Vai de mortii tai, mai citeste odata ce am scris jegule fmm de idiot

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BosuFemeilor232):

Ai scris foarte clar

"eu mai sunt cu logodnica mea si cu mama ei, banii mamei ei imi intra mie pe card deoarece ea doreste sa ne ajute, mai pe scurt, ea suporta mai toate cheltuielile"

Ca te întreține mamica soacra și tu vii pe urma cu concluzii ca îți rămân 1500lire pe luna după toate cheltuielile dintr un venit de 2000 lire. Și eu ți am zis ca nu toată lumea pleacă cu mamica