| irina4219 a întrebat:

Bună! Vreau păreri de la persoane care oferă/au oferit meditații in timpul studenției. Cât de repede se găsesc copii care sa fie dispuși să studieze alături de cineva fără studii superioare terminate? E o idee bună de job in timpul facultății, pentru cineva care urmează să se întrețină singur? Orice alte idei, păreri pe care le aveți, in afara întrebărilor puse de mine, sunt bine venite, mulțumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Deci Violeta ma jur ca e batuta in cap rau de tot. Cred ca are pe putin 70 ani.
Da, exista studenti ce mediteaza la diverse materii scoalare precum limbi straine, matematica, fizica, chimie, etc
Eu totusi nu recomand deoarece meditatiile sunt obositoare si se aduna cu proiecte spontane si lucrari ce apar la facultate. Totusi ai o flexibilitate fata de un job part time.
Nu uita ca din mainile tale ies viitoarele generatii. Asigura-te ca stii perfect materia si stii cum sa transmiti mai departe eficient

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce? Inca nu am auzit de cineva care sa te mediteze pe timpul studentiei!

| Violleta2O22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine, acum eu nici nu am inteles intrebarea. Ca asa ma apuc uneori sa dau raspunsuri aiurea cand nici nu citesc la ce raspund.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se găsesc, cât de repede nu știu. Nu este o idee bună de job, căci, cu toate că nu pare, este destul de solicitantă intelectual. Vei fi plătit puțin. Trebuie să dai multe ore, ca să te întreții doar din asta. Nu îți mai rămâne timp de odihnă.