| iccecrim a întrebat:

Bună, vreau să devin contabil, este cineva de aici care e contabil sau poate vreun părinte de al vostru este contabil, este o muncă grea, adică obosești tare, în fiecare zi calculând și să vezi cifrele celea mai mereu?!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Maicamea a fost contabila si eu o ajutam sa stampileze hartii se ocupa de tot blocul dar cu calculatorul nu e asa greu problema erau vecinii ca unii erau prosti si credeau ca ii fraiereste cu plata la caldura si gaz.

| iccecrim explică (pentru mgtow):

Dar avea un salariu normal măcar? Scuze, poate e o întrebare prostească, dar vreau să știu totul despre contabilitate.

| AgathaRo a răspuns:

Nu sunt contabil, insa am un prieten. Contabilitatea e de mai multe feluri. Expert contabil primar (cu stampila unde ai avizat esti raspunzator.) sau contabilitatea generala unde chiar daca gresesti la depunerea declaratiilor administratorul isi are vina. Nu trebuie sa te rupi cu calcule, fiindca sunt programe pentru acest domeniu : Revisal si SAGA introduci datele iar iti facea partea grea a muncii.

| mgtow a răspuns (pentru iccecrim):

Nu castiga nimic pentru ca era vorba de un bloc intreg sa fie monitorizat dar la uzina de camioane unde facea calcule cu motorina castiga 1400 RON.