| Sabin1234 a întrebat:

Buna!
Vreau sa intreb ce fel de probe se dau de admitere la scoala de pregatire a agentilor de frontiera oradea, cu ce medie de la BAC si daca contezea ca am multe alunite pe corp.

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

După susţinerea probelor eliminatorii (vizită medicală şi probă sportivă), urmeaza proba scrisă de verificare a cunoştinţelor la limba română şi o limbă străină la alegere (engleza sau franceză). Fiecare probă având caracter eliminatoriu, participarea candidaţilor la următoarea probă fiind condiţionată de promovarea celei anterioare.

2 răspunsuri:
| Sabin1234 explică (pentru RaduRobertRO):

Bun si nu contezeaza nota de la bac?