| nvm17 a întrebat:

Vreau să-mi vând lucrurile vechi pe olx, dar sunt sigura ca nu le-ar cumpara nimeni. Daca fac un mystery box si le dau pe toate, poate cineva sa actioneze pe cale legala de exemplu pe motivul ca am cerut bani mai multi fata de valoarea obiectului? Sau sa imi dea retur?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu va cumpara nimeni nu mystery box, mai ales cand este vorba de imbracaminte uzata, pe care nu o poate vedea.
Fa poze la fiecare obiect de imbracaminte, dar in prealabil spala-l si calca-l ca sa arate foarte bine.
Pe fiecare poza poti pune un pret, sau poti mentiona in general, tricouri 5 lei, camasi 10 lei, pantaloni 5 lei samd.
Mai poti pune o nota la sfarsitul albumului de poze, ca tot lotul de imbracaminte o vinzi la o anumita suma, sa zicem 100 lei.
Poti incerca sa vinzi si pe pagina ta de faceBook unde ai banuiesc cateva sute de prieteni, care te poti contacta in privat, sa cumpere diverse.
Vezi ca, pe FB sunt grupuri locale mari, de vanzari cu detoate, imbracaminte, incaltaminte, bijuterii, mobila samd.
De altfel si Markeplace-ul de pe faceBook face acelasi lucru, dar trebuie sa selectezi Romania, sau orasul tau.
Nu uita, cand pui spre vanzare un produs, scrie unde esti.

| nvm17 explică (pentru Violleta2022):

Este vorba de niste jocuri video si am primit deja cereri, dar voiam sa stiu daca se poate intampla ceva