| Soare98 a întrebat:

Buna ziua!
Am ca si diagnostic biopolarism, am fost la medicina muncii unde am fost declarat apt, ulterior afland ca iau tratament pentru biopolarism mi-au facut programare la un medic psihiatru specialist care sa decida daca ma pot angaja sau nu, a mai trecut cineva prin circumstanta aceasta?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Scopul controlului acela de medicina munci e sa determine daca esti apt/apta pentru a ocupa postul repsectiv. din moment ce ai o medicatie pentru afectiunea respectiva, in functie de job pot exista contraindicatii, ami ales daca e vorba de condus sau opera utilaje.

2 răspunsuri:
| Soare98 explică (pentru RoCkKiD):

Este un job in It pe o aplicatie backoffice, chat live si mici call uri...iar EU ma simt forte bine, numai Ca' urmez tratament...

| RoCkKiD a răspuns (pentru Soare98):

Daca psihiatrul constata ca medicatia are efect si nu ai reactii adverse care sa iti afecteze abilitatea de a iti face treaba toata povestea o sa fie doar un pas, putin enervant, din procesul birocratic.