| Coneac_Soryn_1987 a întrebat:

Buna ziua am lucrat 10 ani la o firma in Piatra Neamt cu sediul in oras numinduse, SC GRANDIUM RO SRL si as vrea sa stiu daca am trecuta vechimea va multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai lucrat legal trebuia sa fi incheiat si semnat un contract individual de munca si sa fi avut un carnet de munca, avand in vedere ca acesta a fost abrogat doar de la 1.01. 2011. Dupa aceasta data trebuiau inregistrate contractele de munca la ITM.
Ai avut CIM si carnet de munca? Daca n-ai avut te poti interesa la ITM sau sa soliciti o adeverinta de la societatea respectiva.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la casa de pensii sau ITM si cere o adeverinta cu vechimea pe perioada lucrata. Un asemenea act era obligata si firma sa-ti dea la plecare dar este mai bine sa verifici la casa de pensii sau ITM.