| Aurelian_Ştefan_1995 a întrebat:

Am postat pe un site, pe un job, eu termin anul asta profilul comert si am primit o oferta de la o firma mare. de telecomunicatii si ma gandeam ca nu prea are nici.o legatura cu profilul meu, m.au intrebat daca ( am aspect placut si daca stiu sa conving oamenii) si am zis ca da ca ma pricep la asta, am studiat si asta voi ce spuneti?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

De ce nu? Toate firmele trebuie sa isi vanda produsele, deci ar fi pe profilul tau. Numai ai grija sa nu fie niste escroci care sa incerce sa pozeze in reprezentanti ai companiei si sa incerce sa te pacaleasca. Un angajator nu iti cere niciodata bani ca sa te angajeze.

| Aurelian_Ştefan_1995 explică (pentru SkyPilot):

Poate sa ma angajeze chiar daca sunt in ultimul an? Si ce as putea sa fac acolo?

| SkyPilot a răspuns (pentru Aurelian_Ştefan_1995):

Depinde numai de angajator daca te iau din ultimul an sau nu.
Faci ceea ce ai invatat: le aduci clienti. Le inveti businessul, cauti potentiali clienti, ii contactezi si ii convingi.