| vkt a întrebat:

As avea o intrebare legata de Academia de Politie, mai exact legata de nota de purtare. Stiu ca trebuie ca in fiecare an sa fie minim 8. Problema este ca, se pune si pe semestre? Adica daca eu am pe primul 10, si pe al 2-lea 6, media pe tot anul este 8. Afecteaza cu ceva sasele de pe al 2-lea semestru?

As vrea raspunsuri de la cineva care chiar cunoaste. Multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media anuala si nu mediile semestriale.

| vkt explică (pentru Ioandelasal):

Esti sigur de asta?

| vkt explică (pentru Ioandelasal):

Vreau sa ma linistesc. laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru vkt):

Da, in foaia matricola apar numai mediile anuale.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Vkt, in legatura cu media la purtare, exista o conditie specifica:
- să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media generală de minimum 8, 00;
este vorba de media generala pe intreaga perioada a liceului.