| Crian6651 a întrebat:

Bună ziua!
Aș vrea să știu ce specializare de doctor este mai fericită.
Dau fundă!
Vă mulțumesc!

7 răspunsuri:
| ilovemonkey a răspuns:

Oftalmolog cred ca este cel mai ok

| Făuritorul a răspuns:

Medic de familie, ar fi o varianta chiar buna și frumoasa

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns:

Pai "doctorul"ala care nu face nimic si ia bani degeaba, se numeste Medic de familie, si este un "doctor" parat, cu toate ca imi iau hate imi place sa spun lucrurilor pe nume, pentru mine medic inseamna chirurg, neurochirurg, cardiolog etc in general medicii care opereaza sau fac ceretetare in domenii, restul sunt un fel de avocati (juristi aici) fara barou, adica medici de 2 lei dar care castiga bine mersi, din pacate numai este medicina ce a fost, motiv pentru care e plina tara de medici stomatologi din Rep.Moldova de exemplu, dar care vorbesc mai mult limba rusa, fara sa am ceva cu ei dar asta e adevarul, vedeti cum conjuga subiectul cu predicatul si va faceti o idee pertinenta cum au iesit unii medici facand scoala fara bani cu bursa doar pentru ca sunt de alta etnie, exista scoala facuta cu capul si pe merit si scoala facuta de etnici si de persoane cu handicap...deci daca stomatologia era complicata termina 1 la 1000 de studentiwinking

In anii 80-90 asa ajungeau unii militieni, fara vreo scoala, cu 6 clase, acum bine mersi sunt la pensie si iau bani de la MAI wtf fara academie?, dar ce credeti nu au fost 20 pe loc la examen cum era dupa anii 2000 la Politie ci se angajau pe gratis ca era nevoie de prosti care sa bata lumea prin beciuriwinking

Cat despre intrebarea ta este chiar draguta si ma bucur ca tu pui fericirea inaintea banilor, nu ai intrebat care specializare este mai banoasa ci care iti da o satisfactie, deci mai putin stres, interesant...mai ales in societatea actuala la nivel mondial cand toata lumea este transformata intr-o sclava a banilor, toti au devenit prostituate, pentru cativa lei in plus se vand

| Catrice a răspuns (pentru Bubico2022):

Ce zici tu e ORL

Răspuns utilizator avertizat
| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Bubico2022):

Oftalmologia se ocupă de ochi.
Sursă: bunica a fost medic oftalmolog.
De nas se ocupă ortorinolaringologia.