| LifeIsHard376 a întrebat:

Buna ziua! Cat de grea este matematica la facultatea de farmacie?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pentru cine? Pentru cineva care se pricepe la matematică sau pentru cineva care habar nu are matematică?

| MistarGoGu a răspuns:

Soft! Acolo te lupți cu chimia și biologia! Mate este la capitolul let's pass!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu matematica este grea la facultatea de farmacie, ci chimia, care combina formulele chimice cu matematica, iar pentru acela care nu stie nici chimie si nici matematica, facultatea aia este inutila.

| LisaJulie a răspuns:

Daca nu ai dificultati in problemele de la chimie nu vei avea dificultati aici, anatomia, ramura biologiei iti da de furca pentru ca este foarte mult de invatat