| RomegheaIulian a întrebat:

daca am terminat o forma de invatamant superior si vreau sa ma inscriu la M.A.I, se mai ia in considerare nota la purtare din liceu?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

îi doare-n bască de nota aia!

| RomegheaIulian explică (pentru sierra1):

Deci pot intra fara nici o problema?

| sierra1 a răspuns (pentru RomegheaIulian):

Media aia nu e o problemă!

| RomegheaIulian explică (pentru sierra1):

Scuza-ma ca te deranjez si sunt atat de insistent, dar chiar imi doresc sa intru la o scoala de politie sau scoala de penitenciare din Targu Ocna, am media la purtare 7, 5 in liceu si din ce am citit pe net nu se poate sa intrii daca ai media sub 8 respectiv 9 la scoala de politie, si as vrea sa ma asigur si cum as putea proceda, ma duc direct si ma inscriu?

| sierra1 a răspuns (pentru RomegheaIulian):

Prevederea e ambigua, media pe tot liceul e sub opt? nu cred. Deci inscrie-te, baftă

| RomegheaIulian explică (pentru sierra1):

Da este, 7, 5