| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, îmi explică cineva va rog frumos dacă bătaia pe locuri e mare pentru sgp?
Din câte am auzit și acolo ca în orice instituție publică se intră...ca la noi...
in caz că nu iau probele fizice/psihologie sau au alții punctaje mai mari, din cât in cât timp se fac alte sesiuni? Ce trebuie sa știu despre acestea?
orice informație este binevenita, o zi frumoasă sa aveți.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://ziarulunirea.ro/......na-809200/
Nu este bataie pe locuri pentru ca multi, cand au auzit de problemele ruso-ukrayniene, si-au dat demisia.

7 răspunsuri:
| darctron a răspuns (pentru Salontanul):

Ok, și daca din oarecare cauza nu am noroc la prima sesiune, după cât timp este a 2a?

| Ciprian09 a răspuns (pentru Salontanul):

Total greșit și eronat! Problema demisiile este salariul de ****. informează-te din interior nu din ziare

| darctron a răspuns (pentru Ciprian09):

Salutări domnule Ciprian, eu sunt de părere că cine alege această cale nu ar trebui sa o facă pentru bani, tocmai ăla e ultimul lucru care mă interesează

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Ciprian09):

Total eronat: si anterior "salariile" (nu stiu de unde ai auzit de salarii ca numai civilii au asa ceva! In armata sunt solde.) au fost mici dar era bataie pe locuri. Nu-i ciudat ca tocmai acum, cand M.Ap.N. a anuntat marirea soldelor, isi dau demisia in masa. Crede-ma, am 27 de ani de armata si la revolutie am vazut lasitatea romanilor in fata fricii de razboi. Am si facut un vlog despre asta. Daca vrei iti dau un link. Si spune-i cui n-a facut armata (eventual tie) sa se informeze din interior. Am 27 de ani de armata si 34 de ani de munca, banuiesc, mai mult decat anii tai de viata!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru darctron):

Nu se poate sti a doua sesiune. Au facut incorporari la diferite date. Nu mai este o regula.

| darctron a răspuns (pentru Salontanul):

Ok, dar nu trebuie sa aștept până la anul nu? pentru civili e odată pe an, dar dacă am picat odată se face de mai multe ori, nu?

| Ciprian09 a răspuns (pentru darctron):

Salut,vorbim în privat dacă vrei sa aflii chestii reale, nu din alea fumate din 1900 toamna! Noroc si bafta multa!