| Winners10 a întrebat:

La anul vreau sa dau la Scoala de Pompieri. Cum sa fac sa trec probele sportive. Azi mi-am luat minge medicinala sa ma apuc de antrenament.

3 răspunsuri:
| moonlight1996 a răspuns:

Pai spre exemplu eu cand am dat la scoala de politie din Cluj, de subofiteri, mi-am luat minge cum ai facut si tu de altfel, faceam alergare usoara prin parc printre care mai faceam si șprinturi, ca asa iti formezi cel mai bine resistenta, si in acelasi timp iti imbunatatesti si calitatile la proba de viteza!

| Winners10 explică (pentru moonlight1996):

Am vazut ca la proba cu mingea medicinala pica cei mai multi. Cam cum trebuie procedat? Daca imi poti spune

| Winners10 explică (pentru moonlight1996):

Si ce vreau sa te mai intreb... mingea pe care am luat-o eu este umpluta cu nisip si are 4 kg. Cea cu care se da la academie si la scolile de politie/jandarmi/pompieri cum sunt... tot cu nisip sau sunt din cauciuc?