| Mystycooo a întrebat:

Buna ziua! Lucrez la o fabrica in Romania cu 4 schimburi de 12 ore cu 4 zile acasa si as vrea sa stiu daca managerul imi poate achimba tura ex de pe tura a pe tura b fara acordul meu. Schimbara asta imi da tot programu de pe tot anul peste cap. Si as dori sa stiu daca imi bat gura degeaba sau cuvantu meu si opinia mea poate impiedica schimbarea asta multumesc mult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este necesar pentru bunul mers al muncii iti poate schimba tura si fara acordul tau.
Incearca sa-l lamuresti ca schimbul turei iti afecteaza grav programul tau si sa-i schimbe la altul din tura ta, daca este posibil.
Daca ai vreun motiv intemeiat si exista alta posibilitate probabil o sa inteleaga.

| Mystycooo explică (pentru Ioandelasal):

O sa incerc multumesc de raspuns!