| memaria a întrebat:

Bună ziua! Poate mă ajută cineva în primirea unor informații. Doresc să achizitionez produse de pe shein (accesorii) si să le revând în târgulete. Stie cineva dacă este posibil asta? Iar produsele să vină cu factură. Si dacă e posibil, care sunt pasii de urmat? Multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ai firma si fiscalizezi incasarile este posibil

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind tu dai foarte multi bani cand le cumperi de pe shein ca sunt taxe vamale, iar in al doile rînd in tîrgulețe cum zici tu cei care vin sa vinda marfa o vind sub pretul cu care le cumpara ca de aia i spune tîrg tu de fapt negociezi pretul cu vinzatorul el de exemplu vrea 100 lei tu cauti sa cumperi cu 50 lei sau mai ieftin sa faci si tu o afacere, iar daca tu crezio ca in tîrg faci profit te inseli. Plus daca vinzi marfa adusa din strainatate fara acte ti o confisca politia, in tîrg majoritatea vind vechituri, ce sa confiste politia pantofi vechi sau blugi decolorati vechi si ăia de 10 ani, lumea in tîrg vinde ce are prin casa, iar tu vinzi lucruri noi fara acte de provenienta a marfii nu faci bine.

| dullcat a răspuns:

Shein e de o calitate execrabila, iar fara acte vei avea probleme cu politia.Ai o intreprindere individuala?

| Evaxx77 a răspuns:

Părerea mea este că dacă cineva dorește să își cumpere haine de pe Shein va comanda online, nu va merge în târguri să cumpere. În plus, calitatea hainelor de pe Shein este foarte proastă.
Îți recomand să cauți depozite de Second Hand în Romania și să cumperi de acolo haine de firmă la Kilogram dacă vrei să vinzi prin târguri. Vei primii și factură pe ele și sunt mult mai calitative și mai ieftine decât Shein…

| memaria explică (pentru Evaxx77):

Bună! Mentionam accesorii precum cercei, lantisoare, cordelute, brătări, accesorii păr.