| D_Sorin_1996 a întrebat:

stiti cumva unde pot gasi niste tutoriale in romana pentru a invata programul Catia? Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tii minte cand ti-am spus ca nu-i deloc usor in AutoCAD, Catia si Power Mill, credeai ca glumesc cu tine, trebuie sa inveti, dar pe internet nu se afla foarte multe pasaje ca sa faci o piesa cum doresti tu, iti trebuie un profesor musai de AutoCAD ca sa te invete asa ceva, la ce firma lucrezi pana la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/results?search_query=tutoriale+catia
Te pot ajuta aceste tutoriale lejer, dar mai bun este un profesor de AutoCAD, mie mi-a placut si imi place inca, pentru ca se castiga bani frumosi ca si proiectant CAD.
Sa ai multa bafta!

| D_Sorin_1996 explică (pentru anonim_4396):

Salut, inca nu am gasit nimic, am fost la cateva interviuri pe autocad 2d si au zis ca ma suna ei si aia fost, nimic. Tu ce sfat mi-ai da, sa incep ca desenator 2d cad? Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru D_Sorin_1996):

Nu stiu ce intelegi tu prin desenator 2d CAD, sunt o multime de programe de acest tip, lucrez foarte bine doar in maxim 6 dintre ele, nu stiu ce vrei exact sa faci, pentru ca esti nehotarat, cand le spui la angajatori/omului de la resurse umane cand te intervieveaza ca cunosti dar foarte putin din aceste tipuri, logic ca nu te suna, n-au nici un interes. Tu trebuie sa inveti singur mai intai de toate programele, sa stii cotele, sa stii axele X, Y, Z, pe ce plan sa le faci, cum va arata, cu creionul in mana si pe foaie, sau tableta grafica, apoi faci frumos digital.