| denysa1993 a întrebat:

sunt in primul an la facultatea de pedagogie si sunt cam confuza in legatura cu meseria pe care o am dupa terminare.

5 răspunsuri:
| cipi90 a răspuns:

Si?

| denysa1993 explică (pentru cipi90):

Si ce? daca are cineva idee despre asta

| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce Pedagogie. Daca e pentru invatamant primar si prescolar poti deveni educatoare sau invatatoare. Daca e Pedagogie poti fi profesor de Pedagogie, Psihologie, Civica, Profesor in invatamantul special sau consilier scolar.Bafta!

| wildstrawberry a răspuns:

La ce specializare esti? Pedagogia invatamantului primar si prescolar? Sau Psihopedagogie speciala?
Si eu sunt primul an la Pedagogia invatamantului primar si prescolar, iar la finalul celor 3 ani de studiu voi alege la ce sa dau examen : pentru invatatoare sau pentru educatoare.
Ce iti este neclar? Devii invatatoare sau educatoare, in functie de ce alegi tu.