| carmen0007 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o dilema in legatura cu conditiile de inaltime la femei la scoala de pregatire a agentilor de penitenciare, eu stiu ca 1.65 e inaltimea ceruta la femei. Am fost pe la penitenciare si am vazut femei mici, minione mai solide dar tot mici.infine am auzit ca n se mai tine cont de inaltime, Nu stiu ce sa cred

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru aceasta meserie nu se tine cont de inaltime. Nu este nevoie decit de forta fizica. Dar nici la 1.65 nu esti inalta.

| carmen0007 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu sunt inalta, problema e ca am 1.60 ...de abia, si pe site-ul scolii de pregatire a agentilor de penitenciare tg ocna e una din conditii.multumesc pentru raspuns

| mgtow a răspuns:

Oricum te baga la infractoare si alea nu sant asa batause la puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru carmen0007):

Probabil pun conditii din astea ca sa mai reduca din candidati. Dar daca esti buna cel putin la partea fizica, ai o sansa. Succes.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.snpaptgocna.ro/admitere/admitere.htm
Pa, pa.

| carmen0007 explică (pentru Legiuitoarea):

Aici am intrat prima data pe site-ul lor si am vazut si chestia cu inaltimea ...ms oricum

| carmen0007 explică (pentru Legiuitoarea):

Aici am intrat prima data si am vazut chestia cu inaltimea. multumesc oricum

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

La penitenciare nu stiu care-i faza.
Dar la Campina si la Academie sigur e minim 1, 65 admiterea. Asta daca nu ai vreo cunostinta pe acolo, care sa te bage pe naspa. happy