| Ralucaaa289 a întrebat:

Bună ziua Tpu.Lucrez momentan în Iași la o firmă.Și de la un timp încoace incep sa detest locul ăsta. Întrebarea mea:este normal ca un șef sa te umilească, sa te jigneasca sau sa isi bată joc pe fata de tine? Nu au fost putine datile cand am plecat acasa plangand.A fost cineva in situatia asta? Cum ati procedat? Cel mai bun raspuns primește

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca mai esti si fata, seful ala e un dobitoc. Da-ti demisia, esti tanara si sunt multe alte locuri de munca decente din care sa alegi.

| Ana1687 a răspuns:

Mama a fost in situatia asta, cel mai bine este sa iti dai demisia dar daca nu vrei sa faci asta incearca sa îi raspunzi si tu la fel de urat cum o face el
Ce iti spune mai exact, te injura, sau ce iti zice?

| Ralucaaa289 explică (pentru Ana1687):

Mă jigneste tot timpul..mai pe fata mai subtil.(proasta, nu sunt in stare de nimic)Cand merg o perioadă bine niciodată nu mi spune.N am auzit vreodata sa spună că e bine, chiar dacă de multe ori a fost perfect ce am făcut.Cauta motive din nimic sa se lege de mine.

| Ana1687 a răspuns (pentru Ralucaaa289):

Atunci cand vezi ca se ia de tine spune-i si tu tot ce ai facut bine, intreaba-l de ce vede tot timpul ce e rau da ce e bine nu si daca asa nu merge incearca sa fi mai tupeista, sa te iei si tu de el daca vezi ca incepe, nu mai sta asa sa te calce in picioare, nu e corect, ar trebui sa primeasca si el ce merita