| Kinga24 a întrebat:

va rog sa-mi spuneti unde as putea sa fac modulul pedagogic in Cluj Napoca. Mentionez ca am terminat facultatea de farmacie. UMF Cluj nu organizeaza astfel de cursuri iar UT si UBB organizeaza doar pentru specializarile lor. Multumesc

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Ceau! Eu sunt studenta la Farmacie la Oradea. Am inceput modulul pedagogic din primul an și nu s-a spus așa: fie faci modulul din primul an, fie, după ce termini, faci master și poți preda și la liceu. Trebuie sa te interesezi la secretariat ce master e la Universitatea de Medicina legat de pedagogie și pe acela sa îl faci. Modulul nu îl mai poți face după ce ai trecut de anul 1 (și cu el nu puteai preda la liceu).

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru WhiteLife):

Dar ai masterul inclus, avand in vedere ca ai facultatea de 5 ani.

| WhiteLife a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu se consideră masterul de pedagogie inclus. După ce termini facultatea de farmacie, poți face atât master, cât și rezidențiat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Incearca aici la studii postuniversitare http://dppd.ubbcluj.ro