| Adriana_Barancea_1982 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca vreau sa devin avocata ce liceu ar trebui sa urmez? Horia closca si crisan este bun? Pe ce se bazeaza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a te ajuta putin la admitere este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale. In rest nu prea are importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat, reusita la admitere in facultatea de drept, terminarea acesteia cu diploma de licenta si reusita la examenele de intrare in barou si de definitivat.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Îți spun de acum. si poți întreba in jurul tău. admiterea la barou ca avocat este foarte grea și putini reușesc sa intre. Plus ca sunt pe piață foarte mulți avocați si este bătaie pe locuri. Alții rămân pe afară. Ai grijă happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ca sa devii avocata: ar trebui sa inveti sa crii si sa vorbesti romaneste; " doamnei mele de pe clasele 1-4". De la, nu de pe. tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adriana_Barancea_1982):

TPU are un autocorector imbecil; imi indica sa modific ce am scris corect; dar nu adauga litera pe care tastatura o fenteaza. multumesc pentru intelegere.winking tongue laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adriana_Barancea_1982):

Tot "pe clasa" inveti!?winking laughing tongue